Hlavní navigace

Firefox 3.0 a AVG 8.0 bodují u uživatelů Slunečnice.cz

16. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firefox 3.0 vedle akce Firefox Download Day zabodoval i u uživatelů serveru Slunečnice.cz. Přestože vyšel zhruba až v polovině června, stal se skokanem šestého měsíce tohoto roku. Ihned se na žebříčku nejstahovanějších programů zahraničního původu vyhoupl na druhé místo za prohlížeč PDF dokumentů Adobe Reader a před komprimační program WinRAR. Starší dvojkový Firefox spadl na páté místo. Nedařilo se ani antispywarovému nástroj Ad-Aware, který se z květnového čtvrtého místa propadl až na…

Firefox 3.0 vedle akce Firefox Download Day zabodoval i u uživatelů serveru Slunečnice.cz. Přestože vyšel zhruba až v polovině června, stal se skokanem šestého měsíce tohoto roku. Ihned se na žebříčku nejstahovanějších programů zahraničního původu vyhoupl na druhé místo za prohlížeč PDF dokumentů Adobe Reader a před komprimační program WinRAR. Starší dvojkový Firefox spadl na páté místo. Nedařilo se ani antispywarovému nástroj Ad-Aware, který se z květnového čtvrtého místa propadl až na jedenáctou příčku.

V žebříčku nejstahovanějších programů tuzemského původu po necelých dvou letech první místo opouští balíček kodeků Codec Pack All in 1. Do čela zmíněného žebříčku se totiž vyhoupla nová osmá generace AVG Anti-Virus Free Edition. Přeskočila tak i konkurenční antivir Avast 4, který obsadil třetí místo. (Slunečnice.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.