Hlavní navigace

Firma Minority neuspěla při napadnutí kompenzačních licencí

Společnost Minority, která v červenci soudně napadla udělení licencí digitálním televizím TV Barrandov a Z1, se svým požadavkem neuspěla. Pražský městský soud včera zamítl její žalobu proti tzv. kompenzačním licencím, které udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Minority požadovala, aby licence byla přidělena všem žadatelům. Společnost měla zájem provozovat kanál s názvem 5TV. Minority byla v roce 2004 jedním z neúspěšných žadatelů o přidělení digitální licence. Firma se však nehodlá vzdát a chce podat odvolání k Nejvyššímu správnímu soudu.

ROZHOVOR: Jiří Chvojka: Minority chce vysílat, nejsme zdržovači digitalizace

Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva k tomuto kroku v červenci konstatoval: Naplnila se tak předpověď jednoho z členů RRTV, kterou na jaře letošního roku sdělil médiím a ve které varoval, že by se „někdo“ mohl obrátit se stížností na soud. Novela vysílacího zákona de facto zastavuje soudní řízení o platnosti digitálních licencí udělených v roce 2006, které se neúspěšných žadatelům včetně firmy Minority podařilo zpochybnit. Původní vítězové tendru teď dostávají možnost získat licenci přímo ze zákona.

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Minority soudně napadla udělování kompenzačních licencí

Naším cílem je domoci se toho, aby se tady takto frapantně neporušoval zákon, řekl již dříve člen představenstva společnosti Minority Jiří Chvojka k podání nynější žaloby. Podle něj soud již v minulosti rozhodl, že RRTV má licenční řízení znovu zahájit a licence udělit opět. Mezitím si ale ministerstvo vnitra podle něj prosadilo novelu zákona, kde systémem „nedovolené veřejné podpory“ udělila licenci těm samým subjektům bez licenčního řízení.

Našli jste v článku chybu?