Hlavní navigace

Firma Minority neuspěla při napadnutí kompenzačních licencí

9. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
9. 9. 2008

Společnost Minority, která v červenci soudně napadla udělení licencí digitálním televizím TV Barrandov a Z1, se svým požadavkem neuspěla. Pražský městský soud včera zamítl její žalobu proti tzv. kompenzačním licencím, které udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Minority požadovala, aby licence byla přidělena všem žadatelům. Společnost měla zájem provozovat kanál s názvem 5TV. Minority byla v roce 2004 jedním z neúspěšných žadatelů o přidělení digitální licence. Firma se však nehodlá vzdát a chce podat odvolání k Nejvyššímu správnímu soudu.

ROZHOVOR: Jiří Chvojka: Minority chce vysílat, nejsme zdržovači digitalizace

Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva k tomuto kroku v červenci konstatoval: Naplnila se tak předpověď jednoho z členů RRTV, kterou na jaře letošního roku sdělil médiím a ve které varoval, že by se „někdo“ mohl obrátit se stížností na soud. Novela vysílacího zákona de facto zastavuje soudní řízení o platnosti digitálních licencí udělených v roce 2006, které se neúspěšných žadatelům včetně firmy Minority podařilo zpochybnit. Původní vítězové tendru teď dostávají možnost získat licenci přímo ze zákona.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Společnost Minority soudně napadla udělování kompenzačních licencí

Naším cílem je domoci se toho, aby se tady takto frapantně neporušoval zákon, řekl již dříve člen představenstva společnosti Minority Jiří Chvojka k podání nynější žaloby. Podle něj soud již v minulosti rozhodl, že RRTV má licenční řízení znovu zahájit a licence udělit opět. Mezitím si ale ministerstvo vnitra podle něj prosadilo novelu zákona, kde systémem „nedovolené veřejné podpory“ udělila licenci těm samým subjektům bez licenčního řízení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.