Hlavní navigace

Firma používající značku Bing! žaluje Microsoft

22. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Malá designérská firma Bing! Information Design založená v roce 2000 v americkém St. Louis se pustila do soudní pře se společností Microsoft. Amerického softwarového giganta se rozhodla žalovat kvůli názvu jeho nového vyhledávače. Asi není nutné pravidelným čtenářům Lupy vysvětlovat, že ten se jmenuje Bing. Designérská společnost mající v názvu téže slovo se nyní cítí poškozována masivní reklamní kampaní Microsoftu, protože se prý potenciálním zákazníkům mohou nyní oba názvy plést, což má ničit…

Malá designérská firma Bing! Information Design založená v roce 2000 v americkém St. Louis se pustila do soudní pře se společností Microsoft. Amerického softwarového giganta se rozhodla žalovat kvůli názvu jeho nového vyhledávače. Asi není nutné pravidelným čtenářům Lupy vysvětlovat, že ten se jmenuje Bing. Designérská společnost mající v názvu téže slovo se nyní cítí poškozována masivní reklamní kampaní Microsoftu, protože se prý potenciálním zákazníkům mohou nyní oba názvy plést, což má ničit podnikání firmy Bing! Information Design. Ta se u soudu domáhá odškodnění a pro Microsoft zákazu nadále používat jméno Bing.

Pokud by firma byla úspěšná, mohl by to být pro Microsoft velký problém, protože právě na značce Bing postavil svou ofenzivu proti větším internetovým hráčům v čele s Googlem. Designérská společnost tvrdí, že svůj název používá už od roku 2000, ale o jeho registraci požádala ve stejné době, kdy Microsoft prezentoval jméno svého vyhledávače – tedy letos v květnu. Žádost byla zamítnuta, protože Microsoft měl u amerických úřadů již starší žádost o registraci jména svého vyhledávače. (The Register)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.