Hlavní navigace

Flash opět obsahuje kritické chyby, podle Adobe je už používají útočníci

Autor: Adobe
David Slížek

Firma vydala mimořádné opravy více než dvacítky chyb, řada z nich je kritických, takže potenciálním útočníkům umožňují získat vládu nad systémem.

Není to velké překvapení tím by spíš bylo, kdyby Flash vydržel delší dobu bez zásadních bezpečnostních incidentů. Adobe aktuálně doporučuje aktualizovat Flash Player na nejnovější verzi pokud tak neučiníte, vystavujete se riziku napadení svého zařízení.

Jednu z chyb už podle firmy útočníci využívají. „Adobe má informace o tom, že chyba CVE-2016–1010 je aktivně zneužívána v omezeném počtu cílených útoků,“ přiznává na svém blogu.

Zatím neupřesněná chyba podle firmy může vést k tomu, že útočník bude schopný na zařízení spouštět svůj kód.

Content 2017 - tip Footshop

Adobe tak doporučuje updatovat Flash Player na verzi 21.0.0.182 (Windows a Mac), respektive 11.2.202.577 (Linux). Pokud ovšem Flash Player ve svém zařízení nutně nepotřebujete, je nejlepší jej úplně odinstalovat.

Flash je tak jako tak na ústupu. Google nedávno oznámil, že jeho reklamní systémy od léta přestanou přijímat flashové bannery, jeho podporu omezují i prohlížeče a v mobilních zařízeních si beztak ani neškrtne.

Našli jste v článku chybu?
11. 3. 2016 17:06
Tomáš2 (neregistrovaný)

ostatní produkty od Adobe nemají tak časté bezpečnostní updaty, mimochodem. Ač se všude občas nějaká chyba stane, hlavní problém s flashem není ani tak neschopnost programátorů od Adobe nedělat chyby, ale samotný návrh flashe - má už v návrhu přístup všudemožně do systému vč. přístupu na HW - to se pak špatně záplatuje, všechny zápaty nejspíš nebudou nic jiného než mraky podmínek, kdy se snaží udělat systém v systému a rozpoznávat hodné příkazy od těch zlých

12. 3. 2016 6:40
Forrest (neregistrovaný)

A neschopná Česká televize se bez Flashe ne a ne obejít... :(