Hlavní navigace

Michel Fleischmann: Udělování digitálních licencí brání politici

10. 3. 2006
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
10. 3. 2006

Z licenčního řízení na programové pozice ve dvou přechodných digitálních sítí B a C se stalo politikum, ve kterém nejde ani tak o novelu zákona o rozhlasovém a televizním vysílání jako o vyhovění stávajícím komerčním televizím Nova a Prima. Myslí si to Michel Fleischmann, prezident společnosti Lagardere Active Radio International (LARI), která v České republice provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton, Inforádio a mediální zastupitelství Regie Radio Music (RRM). Firma žádá o licence pro dvě tematické digitální televize: TF1 a TE2.

Je to na politické úrovni, kde se řeší hlavně problémy stávajících televizí a stále čekáme, kdy se začnou řešit problémy budoucích televizí, prohlásil Fleischmann na středeční tiskové konferenci k obnovenému vysílání pražského Rádia Bonton. Podle Fleischmanna by se dalo chápat čekání na novelu vysílacího zákona z toho hlediska, že při udělování licencí podle nynějšího zákona docházelo u neúspěšných žadatelů o rozhlasové licence k soudním přím s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání kvůli nedostatečnému odůvodnění zamítavého stanoviska a rada tyto soudy prohrávala.

BRAND

Víme, co by to udělalo za problémy, kdyby to bylo podle starého zákona. Rada se ale už poučila s stanovila si určité podmínky, takže z tohoto hlediska by se ty digitální licence snad udělit daly. Otázkou zůstává, co takovým případným žalobám zabrání v novém zákonu. Já jsem v něm nečetl nic takového, co by jim zabraňovalo, uvedl Fleischmann, který proto považuje čekání na účinnost novely za zbytečné a alibistické.

Nemyslím si proto, že by základní otázkou oddálení udělení licencí byl tento problém. Je to spíš doopravdy věc vyřešení politického problému nebo problému, který mají politici vůči stávajícím televizím včetně těch regionálních. Nejde o nic jiného. Vůbec se nevede debata o tom, jaké se tady vytvoří prostředí v rámci nových digitálních televizí. My jenom čekáme, kdy se politici začnou zajímat o nás a ne o Novu a Primu, uvedl Michel Fleischmann.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).