Hlavní navigace

Food Channel nebude provozovat firma Axocom, staví ho pro britského investora

23. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nepůjde o projekt na zelené louce, nová televize o vaření vychází z již existujících stanic v zahraničí, prozradila na konferenci Digimedia 2014 jednatelka Axocomu Erika Luszicza

Provozovatelem nové české televize o vaření Food Channel, která se ještě letos chystá vstoupit do pozemního digitálního vysílání, nebude společnost Axocom bývalé ředitelky české pobočky společnosti IKO Cable Erika Luzsiczy. Firma pouze zastupuje britského investora, prozradila na čtvrteční konferenci Digimedia 2014 jednatelka Axocomu. „Tento program bude vycházet z vzorů podobných televizí v zahraničí, nepůjde o nic zcela nového a nevyzkoušeného,“ prohlásila Luzsicza s tím, že Food Channel počítá i s vlastní VOD službou na internetu, která však pro tuto televizi nebude primární. „Hlavní bude televizní vysílání,“ dodala.

Cloud23

K TÉMATU: Do nabídky pozemní digitální televize u nás míří nová stanice Food Channel

Luszicza už dříve potvrdila, že Food Channel bude volně šířenou televizní stanicí, která v DVB-T odstartuje do konce letošního roku. Zatím však není jisté, v které z pozemních sítí se objeví, ani to, zda půjde o celoplošný multiplex nebo některou z regionálních sítí. „O tom stále ještě jednáme,“ uvedla Luzsicza. Zároveň odmítla blíže specifikovat i investora, pro kterého Axocom stanici připravuje. Z celoplošných multiplexů je nyní jediná programová pozice volná v multiplexu 3, z regionálních sítí s větším pokrytím je zcela volná Regionální síť 8 Českých Radiokomunikací, která bude pokrývat všechna krajská města.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).