Hlavní navigace

Forbes: Skypicker přemýšlí o rozjezdu vlastní aerolinky

Jan Beránek

Brněnský prodejce letenek vymýšlí, jak zpeněžit data, která získává od svých zákazníků. Jedním z nápadů je i vlastní letecká společnost.

„Víme, kam lidé chtějí létat, a také víme, jaká je na daných trasách nabídka. Takže nám dává smysl začít některé z nich létat sami. Vidíme, kde spoje chybí nebo naopak kde jsou předražené,“ tvrdí zakladatel služby Oliver Dlouhýaktuálním vydání časopisu Forbes.

Dlouhý, jehož Skypicker prodá denně letenky za dvacet milionů korun, by si zpočátku chtěl pronajímat letadla i s posádkou. Zatím jde ale jen o nápad a v Brně si analyzují možné trasy. Nejlákavější zatím vypadá jihovýchodní Asie. 

"Asi bychom nevytvářeli spojení tam a zpátky, protože na to nejsou dost frekventovaná, ale spíš bychom vybrali několik měst a létali mezi nimi postupně, jakoby dokolečka,“ vysvětlil Forbesu Dlouhý s tím, že jednou týdně se letadlo naplní. 

Skypicker chce rychle růst a od začátku roku připravuje pobočku v Praze. V Brně už zaměstnává přes 300 lidí a neustále se rozšiřuje. Na konci roku si pořídila firma vývojářské studio Trinerdis

Content 2017 - tip Footshop

„Cílem je vytvořit aplikaci, v níž bude obsažený kompletní balík funkcí pro zákaznický servis, jako je například možnost přímé online konverzace se zákaznickým centrem nebo přímé volání,“ popisuje spoluzakladatel studia Karel Souček. V budoucnu plánují přidat také funkce pro chytré hodinky.

Už na podzim vstoupil Skypicker také do brněnského Uniferu, jehož tým teď firmě pomáhá s marketingem.

Našli jste v článku chybu?
4. 2. 2016 22:30
lodivod (neregistrovaný)

Já bych řekl, že to není až zase takový úlet... v lodní dopravě se tomu říká ship time charter... u lodí to děláme úplně běžně, tak proč ne u letadel???

třeba: 1/ mám 250 zájemců na cestu z Prahy do New Yorku 2/ pronajmu si letadlo na cestu z PRG-JFK (v NY ho pak nechám klidně stát i s posádkou pro využití jiným charterem, to už zařídí broker... kterým se ale zase může stát klidně i Skypicker.. proč ne!) 3/ nebo najdu dalších 250 zájemců o cestu z NY-LAX 4/ to samé letadlo pak pokračuje se Skyp…

6. 2. 2016 19:00

Ja bych s tim noncensem byl opatrnejsi. Myslim, ze ta nejasna terminologie skyta i spoustu moznosti - napriklad si muzou pronajmout cast kapacity (ne letadel) nejakeho low cost dopravce. Proste to, ze nekdo neco prodava ci "provozuje", jeste neznamena, ze vlastni on sam nejaka povoleni.

Nicmene dokud to nezacnou provozovat, tak si my (ci media) muzem jenom spekulovat. A media skoci po kazde kravovine - viz marketingova strategie MOL :-)