Hlavní navigace

Fotbalová horečka stoupá, množství spamu a podvodů také

9. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro fotbalové příznivce prakticky po celém světě je v těchto dnech tématem číslo jedna světový šampionát, který začíná v pátek v JAR. Podobně jsou na tom ale i spammeři. Dle očekávání prudce narůstá množství spamu, který souvisí právě s fotbalovým MS 2010. Obdobně tomu bývá například u olympiád. Nevyžádaná pošta v souvislosti s turnajem v JAR se poprvé začala objevovat už v roce 2005, kdy byla JAR vyhlášena mezinárodní fotbalovou federací FIFA pořadatelskou zemí. V posledních dnech však objem…

Pro fotbalové příznivce prakticky po celém světě je v těchto dnech tématem číslo jedna světový šampionát, který začíná v pátek v JAR. Podobně jsou na tom ale i spammeři. Dle očekávání prudce narůstá množství spamu, který souvisí právě s fotbalovým MS 2010. Obdobně tomu bývá například u olympiád. Nevyžádaná pošta v souvislosti s turnajem v JAR se poprvé začala objevovat už v roce 2005, kdy byla JAR vyhlášena mezinárodní fotbalovou federací FIFA pořadatelskou zemí. V posledních dnech však objem spamu s touto tématikou dle společnosti Symantec narostl skoro o 30 procent.

Vzhledem k tomu, že je slavnostní výkop doslova za rohem, očekáváme, že objemy veškeré nevyžádané pošty související s mistrovstvím světa ještě porostou, říká Samir Patil ze společnosti Symantec. Mezi spamem s tématikou MS 2010 v JAR se kromě nechtěné reklamy objevují i phishingové zprávy, nigerijské dopisy a e-maily s infikovanou přílohou. Uživatelé by proto měli být podle Symantecu obezřetní pokud obdrží nečekanou zprávu, v jejímž předmětu se objevuje například FIFA 2010, 2010 FIFA, Football World Cup a FIFA World Cup. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).