Hlavní navigace

FOX rozhodl: Seriál Dr. House skončí osmou sérií. Vysílal se od roku 2004

9. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2012

O osudu oblíbeného amerického seriálu Dr. House (v originálním znění House MD), který se na obrazovkách televizních stanic po celém světě objevoval od roku 2004, je rozhodnuto. Vedení kanálu FOX, jež tento seriál natáčel, ho ukončí osmou sérií. V České republice ho vysílala televize Nova. Ještě před osmou sezónou byly plány na možnou devátou řadu, ale ty vzaly za své.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Konec legrace, začíná „programový Armageddon“. Hraje se o jarní inzerenty

V programových plánech, které představila televize FOX na nadcházející sezónu, už House MD nefiguruje. Jednání se vedle již delší dobu, původně se předpokládalo, že House skončí už sedmou sérií, nyní je ale definitivně jasno. Za rozhodnutím ukončit jeden z nejpopulárnějších seriálů současnosti, například na Česko-Slovenské filmové databázi má hodnocení 88 %, stojí nikoliv vedení kanálu, ale jeho producenti. Více než 175 dílů Dr. House, které vznikly, jsou však nadprůměrní číslo.

BRAND

Z ARCHIVU: Slovenský Dr. House míří na Primu. Jmenuje se Dr. Ludsky a je od Jojky

Za rozhodnutím stojí pochopitelně i snížující se sledovanost seriálu. Ta poprvé klesla pod deset milionů diváků. Přesto šlo ale stále o jeden z nejúspěšnějších seriálů z dílny FOXu. Klesající tendenci ve sledovanosti Dr. House bylo možné pozorovat například i v Německu, jak připomněl server DWDL.de, který se zabývá tamní mediální scénou. Do roku 2008 byl jednoznačným leaderem trhu s podílem na trhu 35 % a téměř šesti miliony diváky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).