Hlavní navigace

Foxconn chce nabrat až tři tisíce vývojářů. Mají vylepšit Firefox OS

21. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výrobce elektroniky Foxconn věří v open source operační systém Firefox OS. Podle všeho pracuje na několika telefonech, které budou moci zákazníci nabídnout pod vlastní značkou.

Tchajwanská společnost Foxconn, která je známá především jako výrobce elektroniky například pro Apple, včera ohlásila, že plánuje přijmout dva až tři tisíce vývojářů, kteří mají pracovat na vylepšení operačního systému Firefox OS pro mobilní zařízení. Firma hledá programátory, kteří mají zkušenosti s operačními systémy, HTML5 a cloud computingem. Zprává přichází dva týdny poté, co Mozilla Foundation a Foxconn uzavřeli partnerství.

Zástupci Foxconnu zatím neuvedli, na čem konkrétně by armáda programátorů a vývojářů měla pracovat. Objevují se ale zprávy, že firma v současné době vyvíjí minimálně pět různých prototypů mobilních telefonů, které by měly být vybaveny právě operačním systémem Firefox OS. Ve Foxconnu počítají s tím, že tyto telefony budou moci zákazníci (např. mobilní operátoři) prodávat pod vlastní značkou s na míru přizpůsobeným softwarem.

Podle analytiků se tchajwanský výrobce snaží tímto krokem vymanit z přílišné závislosti na některých odběratelích typu Apple. Současně si Foxconn dělá zálusk na příjmy ze softwaru a mobilních aplikací. Díky Firefox OS totiž bude moci nabídnout zákazníkům jak hadwarovou, tak softwarou část zařízení na míru.

Zdroj: Geek

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).