Hlavní navigace

France 24 nabízí francouzský pohled na svět i Čechům

6. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
6. 12. 2006

Na internetové adrese france24.com právě začala vysílat obdoba zpravodajské televize CNN, ale ve francouzském vydání. Nový program France 24 se zítra – opět ve 20:30 – zařadí také do českého satelitního balíku UPC Direct. Stanice bude nepřetržitě vysílat zpravodajství z celého světa, má se soustředit na pět hlavních oblastí: aktuální zprávy, ekonomiku, kulturu, sport a počasí. Přes 24hodinový charakter bude nový program klást důraz na ranní blok od šesti do devíti hodin a večer od 19 do 23 hodin. Vysílání bude dostupné v angličtině a francouzštině, od roku 2007 pak také arabsky.

France 24 bude vysílat v Evropě, v Africe, na Blízkém a Středním Východě, pro každého pak i na Internetu. Na mezinárodní události má přinášet specifický francouzský úhel pohledu utvářený rozdílností názorů, debatami, diskusemi a konfrontacemi, píše se v tiskové zprávě stanice, která pokračuje: Tento pohled bude založený na laických hodnotách, multilateralismu, solidaritě, respektu a svobodě vyjadřování a bude se o něj opírat i zpravodajství z oblasti kultury, módy, gastronomie, životního stylu.

MMF24

Program má klást důraz na analýzu objasňující „komplexním a vyváženým způsobem“ hlavní mezinárodní události. Prostor tu prý dostanou i názory, pro které zatím nebylo na mezinárodních zpravodajských programech dost místa. France 24 tak bude platnou konkurencí anglosaským a arabským zpravodajským kanálům, slibuje tisková zpráva.

France 24 má 380 spolupracovníků v průměrném věku okolo 33 let, 170 novinářů, 160 technických pracovníků, 40 zaměstnanců zabývajících se distribucí, přičemž je v tomto týmu zastoupeno celkem 28 národností. Díky svým dvěma akcionářům, France Télévisions a TF1, se pracovní tým bude ve světě opírat o síť více než 200 zpravodajů. Stanice bude úzce spolupracovat se stálými zpravodaji AFP (Francouzská tisková agentura), RFI (Radio France International), RFO (Radio Outre-mer) a se sítí Global Radio Network (GRN), která spolupracuje s víc jak stovkou anglicky mluvících zpravodajů po celém světě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).