Hlavní navigace

Francie chystá rekordní postih či pokutu pro Google

29. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Francouzskému úřadu CNIL se nelíbí pravidla ochrany soukromí u Google a nařídil firmě změny. Ta ale na požadavek úřadu nereagovala.

Francouzi se s Google rozhodně nemažou. Když neprochází snahy patřičně zpoplatnit to, že jeho služby používají tamní občané, tak na to půjde Francie jinak. CNIL (Commission nationale de l'informatique et des libertés) v červnu nařídil Google změnit podmínky ochrany soukromí, tak aby vyhověl francouzskému právu. Podle informací v médiích to ale Google neudělal.

Samotný Google k tomu uvádí: „Naše zásady ochrany osobních údajů respektují evropské právo a umožňují nám vytvářet jednodušší a pro uživatele přínosnější služby. S úřadem (CNIL) jsme v rámci celého procesu maximálně spolupracovali a budeme tak činit i nadále.

CNIL se dožadoval hlavně toho, aby pravidla ochrany soukromí u Google vyhověla například následujícímu (osobní poznámka, pokus o překlad jsem vzdal a začínám chápat, jak je možné, že Google nedokázal vyhovět):

privacy policy to define specified and explicit purposes; inform users with regard to the purposes of the processing implemented; define retention periods for the personal data processed; not proceed, without legal basis, with the potentially unlimited combination of users' data; fairly collect and process passive users' data; and inform users and then obtain their consent in particular before storing cookies in their terminal.

Cloud23

CNIL se teď chystá podniknout další kroky, které by měly vést k zahájení procedur k určení výše sankcí. Pokud dojde k finanční pokutě, je zmiňována možnost, že bude jedna z nejvyšších v historii. Je samozřejmě možné, že, jako obvykle, dojde k „vyrovnání“ v podobě vhodného ústupku a poskytnutí služeb či výhod pro Francii či francouzské firmy.

Zdroj: France promises to sanction Google over privacy policy

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).