Hlavní navigace

Francie vede v závodě o HDTV, zbytek Evropy zaostává

22. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 2. 2007

Francouzi utekli dalším evropským státům, když vyčlenili část zemské kmitočtové kapacity pro vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Výzkum společnosti Strategy Analytics nazvaný „Přechod na digitální televizi: Evropa se s příchodem HDTV dívá Francii na záda“ tvrdí, že země udělala důležitý krok, když v rámci platformy DVB-T zajistila místo pro HD stanice a postarala se o to, aby byly do „HD ready“ televizorů přidávány ladicí obvody pro HDTV.

Firma Strategy Analysis předpokládá, že postoj Francie ovlivní další země Evropy. Francouzi jsou dnes na Starém kontinentě nejdále jak v HDTV, tak v televizním vysílání pro mobily. A to navzdory opožděnému startu DVB-T a velké konkurenci sítí IPTV. Další země jako Norsko nebo Chorvatsko také plánují vysílat ve vysokém rozlišení, ale jedině pomocí pokročilejší kompresní technologie MPEG-4. Analytici přes pochvalný tón varují, že plány Francie na analogovou tmu už v roce 2011 jsou přeci jen velmi ambiciózní. Zprávu uvedl server Broadbandtvnew­s.com.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.