Hlavní navigace

Francouzské třikrát a dost snížilo pirátství. HADOPI varovalo přes 750 tisíc uživatelů

Daniel Dočekal

Kontroverzní „třikrát a dost“ má kladné výsledky, alespoň podle agentury, která je za program odpovědná. Od října 2010 do prosince 2011 bylo rozesláno 755 015 varování. A podle Hadopi plných 95% takto varovaných upustilo od dalšího porušování zákona. Podle analytickéspolečnosti Nielsen ve Francii klesl P2P provoz o 17 %, podle Mediametrie//NetRatings dokonce o 29 % a pokud chcete ještě více rozdílné pohledy, tak Peer Media Technologies uvádí, že nelegální P2P použití pokleslo o 43 % a ALPA…

Doba čtení: 1 minuta

Kontroverzní „třikrát a dost“ má kladné výsledky, alespoň podle agentury, která je za program odpovědná. Od října 2010 do prosince 2011 bylo rozesláno 755 015 varování. A podle Hadopi plných 95% takto varovaných upustilo od dalšího porušování zákona. Podle analytickéspo­lečnosti Nielsen ve Francii klesl P2P provoz o 17 %, podle Mediametrie//Net­Ratings dokonce o 29 % a pokud chcete ještě více rozdílné pohledy, tak Peer Media Technologies uvádí, že nelegální P2P použití pokleslo o 43 % a ALPA dokonce uvádí 66 % pokles.

France Claims Three-Strikes Has Hit Piracy, But Has It Really? ale vcelku správně upozorňuje, že P2P je na poklesu dlouhodobě a pro případné posouzení úspěch „třikrát a dost“ by bylo nutné brát v potaz právě dlouhodobý pokles. Ten je způsoben postupným zánikem i zavírání P2P služeb a odchodem uživatelů k stahování z webů jako je (byl) Megaupload. 

Našli jste v článku chybu?