Hlavní navigace

Francouzským „Domažlickem“ bude Coulommiers

2. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 6. 2008

Francouzský regulační úřad CSA oznámil, že přechod na zemské digitální televizní vysílání bude poprvé otestován v Coulommiers. Letos na podzim bude v městě s deseti tisíci obyvateli, které se nachází u Paříže, zahájeno šíření zemského digitálního vysílání a analogové vysílání bude vypnuto na jaře 2009.

Zkušební přechod na DVB-T vysílání má být podle CSA přípravou na proces vypínání analogového vysílání v celé Francii. V rámci projektu budou francouzské úřady sledovat reakce diváků, efektivnost informační kampaně a podpory domácností nebo koordinaci subjektů, které se na procesu digitalizace podílejí.

MM socky3

Definitivní plán přechodu na DVB-T vysílání by měl francouzský předseda vlády schválit v nejbližších týdnech. Proces vypínání analogového vysílání by měl být zahájen začátkem roku 2010 a dokončen do osmnácti měsíců. DVB-T signálem je v současnosti pokryto 80 % populace, podle údajů zveřejněných síťovým operátorem TDF jej ale přijímá jen 26 % domácností. Výhradně na analogové vysílání se spoléhá 30 % domácností. O přechodu na DVB-T vysílání není informováno 63 % domácností.

Zdroj: DigiTAG