Hlavní navigace

Freemail Seznamu opět v problémech

Jan Ambrož

Parné letní dny zatím příliš nesvědčí freemailové službě Seznamu. V noci z úterý na středu se stala havárie na jednom z Eboxů. Postiženo bylo asi 200.000 schránek. V současné době jsou nefunkční a portál Seznam.cz obnovuje data ze zálohy. Na rozdíl od nedávného výpadku elektrického proudu v serverovně TTC Teleport, je tato nehoda způsobena jinou příčinou.

Parné letní dny zatím příliš nesvědčí freemailové službě Seznamu. V noci z úterý na středu se stala havárie na jednom z Eboxů. Postiženo bylo asi 200.000 schránek. V současné době jsou nefunkční a portál Seznam.cz obnovuje data ze zálohy.

Na rozdíl od nedávného výpadku elektrického proudu v serverovně TTC Teleport, je tato nehoda způsobena jinou příčinou.

E-mailová pošta Seznamu běží v serverově na cca třiceti serverech (Eboxech). Ty obsahují každý několik desítek disků s uloženými daty. Jeden server obsluhuje cca 200 tisíc e-mailových schránek (4% všech aktivních e-mailových schránek Seznamu). Ty byly tentokrát vyřazeny z provozu kvůli opakované závadě v diskovém poli jednoho serveru. Příčinu této nehody zatím zjišťují technici Seznamu.

Content 2017 - tip Footshop

Seznam.cz začal v noci s obnovou dat ze zálohy. Pošta uživatelů se neztratila, jediný problém budou uživatelé mít (podobně jako v předchozím případě) s adresáři. Uživatelé nyní dostávají své schránky otevřené, avšak prázdné. Původní data jsou do nich transportována ze zálohy – proces bude podle prvních odhadů trvat 3 dny.

Další informace pro uživatele poskytuje Seznam.cz na tel. 234 694 430 nebo 720 365 645. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
20. 7. 2006 10:04
antiseznam (neregistrovaný)
Nevim co je to za hloupou fámu, že nikdo nepřijde o emaily?? Jak jste na to přišli, při prvním výpadku mi zmizeli e-maily za 6 dní a už jsem je NIKDY NEVIDĚL !!!! adios Seznam
20. 7. 2006 8:28
Jezus (neregistrovaný)
Jo, je to naprd...před asi 14dny jsem pomáhal kamarádce, které nefugoval email na seznamu, pak jsem se tady dočetl, co se stalo a sám si řikal ještě štěstí, že se to nestalo mě. Nemám zálohu kontaktů, to bych byl v... mám tam dost důležité kontakty! No a co se nestalo...než jsem stačil zazálohovat, prásknul někde u baráku do vedení blesk, přestal fungovat internet a teď když ho mám spravenej, tak už je pozdě, jelikož seznamu už zase něco vypadlo..., to je v pytli. Mě připadá, že každej na prev…