Hlavní navigace

GE Money Bank dnes spouští NFC platby

29. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

GE Money Bank ode dneška umožňuje svým klientům realizovat bezkontaktní platby prostřednictvím technologie NFC. Služba zatím funguje pouze na třech smartphonech a se SIM kartou O2.

GE Money Bank dnes oficiálně začala svým klientům nabízet NFC platby neboli možnost platit bezkontaktně přímo mobilním telefonem. Službu mohou zatím využívat pouze zákazníci, kteří současně odebírají mobilní služby od tuzemské Telefóniky. 

Není to ale jediné omezení. Aby služba bezchybně fungovala, musí zákazník vlastnit jeden z certifikovaných mobilních telefonů, které technologii NFC podporují. Aktuálně jde o mobily Samsung Galaxy Note II, S III a Ace 2. V průběhu následujících měsíců by měly NFC platby začít v síti Telefóniky fungovat i v některých modelech značek Sony či HTC.

Podle GE Money Bank však nejde o exkluzivní záležitost pro společnost Telefónica. Banka by podle svého dřívějšího vyjádření pro Lupu ocenila, kdyby se k projektu přidali i operátoři T-Mobile a Vodafone. Očekává, že alespoň s jedním z nich se jí podaří domluvit na spolupráci během tohoto roku.

Současně banka spustila také bezkontaktní platební nálepky PayPass, které je možné nalepit například na mobilní telefon. Vydání nálepky, která bude fungovat jako debetní karta MasterCard k běžnému účtu, je zdarma. Tyto nálepky mohou být řešením pro klienty banky, kteří NFC platby ze svého mobilu nemohou využít.

KL24

K novým platebním metodám spustila GE Money Bank web Inovujeme.cz.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).