Hlavní navigace

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík prý končí, má být odvolán

2. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 6. 2009

AKTUALIZACE Redakce on-line deníku Aktuálně.cz před chvílí přinesla informaci, že generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík končí ve funkci. Jeho nástupcem se má stát dosavadní ředitel programu ČRo 6 Peter Duhan. Tuto informaci pod slibem anonymity potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje obeznámené s poměry v Českém rozhlasu. Zatím se ale nepodařilo potvrdit, zda je tato informace pravdivá, i když ji jednotlivé strany nepopírají ale ani nepotvrzují.

Content tip EARLY

Nemůžu vám to potvrdit a nechci se k tomu vyjadřovat,“ řekl pro Aktuálně.cz Václav Kasík. Ani Peter Duhan, který má po Kasíkovi převzít vedení, nebyl sdílnější. „Nyní se nebudu vyjadřovat k nějakému probíhajícímu procesu. Až bude závěr, pak se k tomu vyjádřím.“ Svůj názor řekl i předseda Rady Českého rozhlasu Jiří Florian, který informace médií označil za fámy. Web uvádí, že oba ředitelé už o zamýšlené změně vědí a situaci už řešili ve vypjaté atmosféře na uzavřeném jednání.

AKTUALIZACE – Mluvčí Českého rozhlasu Eva Tichá vydala tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že Český rozhlas nebude reagovat na spekulace médií, které se týkají generálního ředitele Václava Kasíka.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).