Hlavní navigace

Generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík prý končí, má být odvolán

Sdílet

AKTUALIZACE Redakce on-line deníku Aktuálně.cz před chvílí přinesla informaci, že generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík končí ve funkci. Jeho nástupcem se má stát dosavadní ředitel programu ČRo 6 Peter Duhan. Tuto informaci pod slibem anonymity potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje obeznámené s poměry v Českém rozhlasu. Zatím se ale nepodařilo potvrdit, zda je tato informace pravdivá, i když ji jednotlivé strany nepopírají ale ani nepotvrzují.

Tipli listopad2

Nemůžu vám to potvrdit a nechci se k tomu vyjadřovat,“ řekl pro Aktuálně.cz Václav Kasík. Ani Peter Duhan, který má po Kasíkovi převzít vedení, nebyl sdílnější. „Nyní se nebudu vyjadřovat k nějakému probíhajícímu procesu. Až bude závěr, pak se k tomu vyjádřím.“ Svůj názor řekl i předseda Rady Českého rozhlasu Jiří Florian, který informace médií označil za fámy. Web uvádí, že oba ředitelé už o zamýšlené změně vědí a situaci už řešili ve vypjaté atmosféře na uzavřeném jednání.

AKTUALIZACE – Mluvčí Českého rozhlasu Eva Tichá vydala tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že Český rozhlas nebude reagovat na spekulace médií, které se týkají generálního ředitele Václava Kasíka.