Hlavní navigace

Global One už peeruje dosti zdatně

10. 7. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Valná hromada NIXu, na které byli přijati za nové členy SPT Telecom, Global One a (za staronového) CZCOM se konala před více než dvěma měsíci. Z nováčků zatím do NIXu dorazila pouze společnost Global One a už peeruje s řadou poskytovatelů.

Linka Global One se ve skutečnosti na Věži objevila už téměř před měsícem, konkrétně 18. června a téměř okamžitě poté byl spuštěn peering s Telenorem a Terminal Barem, jen o chloupek později následovalo GTS. Dalším v řadě bylo Video On Line, pokračovala Oasa, CZCOM a Luko. S Bohemia Netem, INECem a NetForce je navíc Global One propojeno přímo z titulu poskytovatele jejich zahraniční konektivity. Zajímavé je, že někteří jeho peeringoví partneři využívají jeho prostřednitví i k peeringu s INECem, který je již sice od června rovněž členem NIXu, ale dosud nemá na Věž zavedenou linku, jiní však nikoliv.

Celkově má dnes tedy Global One peering s 10 z 17 členů NIXu (a 14 peerujících) – přesvědčit se můžete v naší tabulce peeringu. Významné je to mimo jiné především pro uživatele serverové rodiny Atlasu, který se ke Global One nedávno přestěhoval, a zejména pro Atlas samotný – pro indexování českého webu je důležitý rychlý přístup k domácím zdrojům.

Jsem jen zvědav, kdy budou Global One následovat další, zejména SPT Telecom. Na to, ze jim Telecom zdržuje dodávku linky na Věž, si asi nebudou moci vymlouvat. :-)

BRANDstorming tip2

Marek Antoš


Související články a odkazy:

* Novinky v NIXu
* Atlas zvedá kotvy
* „Když zasedá NIX, nikdo si nemůže být jist majetkem ani životem.“ Dnes zasedal.

* Přehled peeringu u nás

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).