Hlavní navigace

Gmail již nativně podporuje offline běh

8. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webové rozhraní freemailové služby Gmail podporuje omezené fungování v offline režimu již coby nativní funkci. Od letošního ledna Google tuto funkci testoval v rámci Gmail Labs. Uživatelé si tak podporu pro offline fungování mohli aktivovat v nastavení služby na kartě Laboratoř. Nyní se stěhuje do nativní výbavy a v nastavení tak přibyla záložka Offline. V offline režimu lze prohlížet doručenou resp. uloženou poštu nebo připravovat si e-maily k odeslání. Funguje tedy podobně jako v klasickém…

Webové rozhraní freemailové služby Gmail podporuje omezené fungování v offline režimu již coby nativní funkci. Od letošního ledna Google tuto funkci testoval v rámci Gmail Labs. Uživatelé si tak podporu pro offline fungování mohli aktivovat v nastavení služby na kartě Laboratoř. Nyní se stěhuje do nativní výbavy a v nastavení tak přibyla záložka Offline. V offline režimu lze prohlížet doručenou resp. uloženou poštu nebo připravovat si e-maily k odeslání. Funguje tedy podobně jako v klasickém desktopovém pošťákovi, který aktuálně nemá přístup na Internet.

Pro offline běh je využívána technologie Google Gears. Uživatelé si tedy musí do svého webového prohlížeče nainstalovat patřičný plug-in. Ten je zatím k dispozici pro Firefox 1.5 a vyšší nebo Internet Explorer 6 a novější pod Windows XP a vyššími, Firefox od verze 1.5 a Safari 3.1.1 nebo vyšší pod Mac OS X od verze 10.4.11 a pro Firefox 1.5 nebo vyšší pod 32bitovým Linuxem. Z mobilních platforem jsou podporovány systémy Android a Windows Mobile (s IE Mobile nebo Operou Mobile). (The Official Gmail Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).