Hlavní navigace

Gmail má šest nových funkcí ve standardní výbavě

Jiří Macich ml.

Šest dosud experimentálních funkcí e-mailové služby Gmail bylo z laboratoře přesunuto do základní funkční výbavy. Jde o Search Autocomplete, Go To Label, Forgotten Attachment Detector, YouTube Previews, Custom Label Colors a Vacation Dates. Pojďme si alespoň stručně připomenout jejich funkci. Search Autocomplete a Go To Label vylepšují integrované vyhledávací pole ve webovém rozhraní o našeptávání a o další možnost zobrazení zpráv označených jen konkrétním štítkem. Forgotten Attachment Detector…

Šest dosud experimentálních funkcí e-mailové služby Gmail bylo z laboratoře přesunuto do základní funkční výbavy. Jde o Search Autocomplete, Go To Label, Forgotten Attachment Detector, YouTube Previews, Custom Label Colors a Vacation Dates. Pojďme si alespoň stručně připomenout jejich funkci. Search Autocomplete a Go To Label vylepšují integrované vyhledávací pole ve webovém rozhraní o našeptávání a o další možnost zobrazení zpráv označených jen konkrétním štítkem. Forgotten Attachment Detector má upozornit na možné zapomenutí přiložení přílohy k odesílanému e-mailu. Činí tak na základě analýzy těla zprávy. Pokud se tam uživatel zmiňuje o příloze a e-mail žádnou nemá, Gmail by na to měl nyní upozornit.

YouTube Previews lze využít, pokud vám přijde e-mailem odkaz na video ze serveru YouTube. Nově jej lze přehrát přímo ve webovém prostředí Gmailu. Custom Label Colors umožňuje pohrát si s vlastním barevným rozlišením jednotlivých štítků. Vacation Dates přidává podporu pro automatické zprávy v nepřítomnosti. Funkce nabíhají i do české verze služby Gmail. Naopak z laboratoře bez náhrady mizí doplňky Muzzle, Fixed Width Font, Email Addict, Location in Signature a Random Signature. Google si již při spouštění systému laboratorních funkcí jednoznačně vyhradil právo některé experimenty zrušit. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?
1. 3. 2010 14:47
Podklady k forgotten attachment detectoru jsem pro Google překládal v roce 2005. Různé tvary slov "příloha", "přiložit" apod. Ale v češtině to ještě, jak se zdá, stále nefunguje.
1. 3. 2010 23:53
Jak komu. :-( Jednak je škoda, že klíčová slova nelze nastavit explicitně či alespoň ručně navolit jazyk(y) pro danou funkci (přepínat jazyk prostředí je IMHO velice nepraktické), druhak mi ani v angličtině kupříkladu nereaguje na slovo "attachment". Ze šesti pokusů mne teď na (potenciálně) chybějící přílohu upozornil jednou...