Hlavní navigace

Gmail může upozornit na uvedení chybného adresáta zprávy

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

E-mailová služba Gmail rozšiřuje paletu experimentálních volitelných funkcí, které mají zabránit nepříjemným nedorozuměním. Novinkou je doplněk Chybný příjemce, který má upozornit na eventuální vybrání špatného příjemce e-mailu z adresáře. Pracuje na základě analýzy dřívější komunikace. Gmail se za pomoci této funkce pokusí zavčasu identifikovat, pokud chce uživatel nedopatřením zaslat e-mail na nesprávnou osobu, např. že místa Petra Nováka, kolegy, omylem odklikne Petra Nového, šéfa,…

E-mailová služba Gmail rozšiřuje paletu experimentálních volitelných funkcí, které mají zabránit nepříjemným nedorozuměním. Novinkou je doplněk Chybný příjemce, který má upozornit na eventuální vybrání špatného příjemce e-mailu z adresáře. Pracuje na základě analýzy dřívější komunikace. Gmail se za pomoci této funkce pokusí zavčasu identifikovat, pokud chce uživatel nedopatřením zaslat e-mail na nesprávnou osobu, např. že místa Petra Nováka, kolegy, omylem odklikne Petra Nového, šéfa, vysvětluje Google. Bohužel v tuto chvíli nejsme schopni říci, s jakou přesností nová funkce z Gmail Labs pracuje. V letmém testování uspěla, ale opravdu jen v letmém.

Každopádně podobných funkcí Gmail Labs nabízí více. Nedávno přibyla funkce Nezapomeňte na příjemce, která opět na základě analýzy předchozí komunikace navrhuje doplnění dalších adresátů k připravované zprávě. Spíše takovou hračkou je funkce Růžové e-mailové brýle, která o víkendu a v nočních hodinách uživatele před odesláním zprávy testuje, jestli se právě nevrátil v podroušeném stavu z restauračního zařízení. To nástroj ke stornování již odeslaného e-mailu ještě do deseti sekund po jeho poslání je podstatně zajímavější funkcí. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).