Hlavní navigace

Gmail podporuje přidávání příloh tažením myši

19. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google se dlouhodobě snaží nejen u své e-mailové služby Gmail stírat rozdíly mezi desktopovými aplikacemi a webovými aplikacemi. Dalším krokem je nová možnost přikládání souborů k odesílaným e-mailům. To lze nyní učinit prostým přetažením zvoleného souboru do webového rozhraní služby. Gmail tak přikládání souborů k e-mailům zvládá podobným způsobem jako mnohé desktopové e-mailové programy. Přikládané soubory je potřeba metodou drag&drop přetáhnout zhruba do prostoru, kde se zadává předmět…

Google se dlouhodobě snaží nejen u své e-mailové služby Gmail stírat rozdíly mezi desktopovými aplikacemi a webovými aplikacemi. Dalším krokem je nová možnost přikládání souborů k odesílaným e-mailům. To lze nyní učinit prostým přetažením zvoleného souboru do webového rozhraní služby. Gmail tak přikládání souborů k e-mailům zvládá podobným způsobem jako mnohé desktopové e-mailové programy. Přikládané soubory je potřeba metodou drag&drop přetáhnout zhruba do prostoru, kde se zadává předmět zprávy.

Tuto novou vymoženost dostal Gmail do základní výbavy. Nejedná se tedy o laboratorní funkci, kterou by bylo potřeba manuálně aktivovat. Je již dostupná i v české verzi uživatelského rozhraní. V tuto chvíli však přikládání příloh přetahováním souborů funguje jen ve webových prohlížečích Google Chrome a Mozilla Firefox (až od verze 3.6). Připomeňme, že Gmail zvládá posílat přílohy do 20 MB, ale z bezpečnostních důvodů blokuje samospustitelné soubory vč. samorozbalovacích archivů. (The Official Gmail Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.