Hlavní navigace

Gmail používá novou čtečku DOC a DOCX dokumentů

28. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google opět vylepšil práci s přílohami ve webovém rozhraní své e-mailové služby Gmail. Tentokrát (zřejmě v reakci na Office Web Apps) bylo předěláno zobrazování dokumentů DOC a DOCX přímo ve webovém prohlížeči. Dosud Gmail nabízel tři možnosti: export do HTML, otevření v Google Docs nebo stažení. Nově je výchozí možností zobrazení dokumentů DOC a DOCX ve speciální webové čtečce, kterou Google již dříve nasadil pro prohlížení PDF dokumentů. To je oproti původnímu exportu do HTML podoby pokrok,…

Google opět vylepšil práci s přílohami ve webovém rozhraní své e-mailové služby Gmail. Tentokrát (zřejmě v reakci na Office Web Apps) bylo předěláno zobrazování dokumentů DOC a DOCX přímo ve webovém prohlížeči. Dosud Gmail nabízel tři možnosti: export do HTML, otevření v Google Docs nebo stažení. Nově je výchozí možností zobrazení dokumentů DOC a DOCX ve speciální webové čtečce, kterou Google již dříve nasadil pro prohlížení PDF dokumentů. To je oproti původnímu exportu do HTML podoby pokrok, protože při exportu zůstaly některé části dokumentu (např. obrázky) nezobrazené.

cif 24 - early cena - média


Screenshot

Jak vidno na screenshotu výše (klikněte si pro zvětšení), takto zobrazený dokument lze stále exportovat do HTML, otevřít v Google Docs či stáhnout, ale také vytisknout. Pravý postranní panel pak umožňuje přepínat zobrazení rozložení více stránek (za sebou nebo dlaždice), rychlé listování, zoomování či prohledávání textu. Připomeňme si, že nejde o jediné vylepšení práce s přílohami v posledních týdnech. Nedávno bylo doplněno přidávání obrázků nebo přikládání příloh prostým drag&drop z desktopového prostředí rovnou do prohlížeče. (The Official Gmail Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).