Hlavní navigace

Gmail přinesl hlas a video chat

Karel Wolf

V úterý 11. listopadu se na službě Gmail objevila nová funkcionalita v podobě hlasového chatu a videochatu. Služba je koncipována jako přidružený servis k instant-messagingu, který je běžnou součásti Gmailu již déle. Obrazové okno služby je plovoucí a volně modifikovatelné, k jejímu používání je však třeba kromě registrovaného účtu na Gmailu také instalace lokálního plug-inu prohlížeče. Ten je možné stáhnout na http://mail.google.com/videochat.

V úterý 11. listopadu se na službě Gmail objevila nová funkcionalita v podobě hlasového chatu a videochatu. Služba je koncipována jako přidružený servis k instant-messagingu, který je běžnou součásti Gmailu již déle. Obrazové okno služby je plovoucí a volně modifikovatelné, k jejímu používání je však třeba kromě registrovaného účtu na Gmailu také instalace lokálního plug-inu prohlížeče. Ten je možné stáhnout na http://mail.go­ogle.com/vide­ochat.

Jelikož potřeby uživatelů tlačí komunikaci stále víc směrem k multimédiím, rozhodli jsme se jim nabídnout všechno pohromadě v rámci Gmailu: email, chat v podobě Gtalku, hlasové hovory i videohovory, prohlašuje Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka českého Googlu, která ještě dodává: V rámci jedné služby – účtu v Gmailu, tak mohou velmi snadno a pohodlně komunikovat dle svých potřeb písmem, hlasem i obrazem. Google se tak zřejmě snaží konkurovat rostoucí popularitě služby Skype, kterou vlastní společnost eBay. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
13. 11. 2008 10:30
lolanek (neregistrovaný)
protoze lupa je smetiste podobnych zprav, zdroj pro nespocet dulezitych lidi motajicich se kolem internetu tyve
12. 11. 2008 18:55
noname (neregistrovaný)
proč píšete novinku, když už máte půl dne blog post, proč raději nezpropagujete ten blogpost, který o tom píše dříve?