Hlavní navigace

Gmail: propojení s vyhledávačem a noví smajlíci

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V posledních dnech si Google pro uživatele své freemailové služby Gmail přichystal dvě novinky. První z nich je extra porce zbrusu nových obrázkových smajlíků, která rozšiřuje původní dvě sady emotikonů. Pokud chcete získat další smajlíky resp. různé obrázky, které se dají použít pro oživení neformálních e-mailů, stačí v nastavení na kartě Laboratoř aktivovat doplněk Extra Emoji. K dispozici je pak několik stovek obrázků od různých animovaných obličejů přes obrázky nápojů a potravin po všemožné…

V posledních dnech si Google pro uživatele své freemailové služby Gmail přichystal dvě novinky. První z nich je extra porce zbrusu nových obrázkových smajlíků, která rozšiřuje původní dvě sady emotikonů. Pokud chcete získat další smajlíky resp. různé obrázky, které se dají použít pro oživení neformálních e-mailů, stačí v nastavení na kartě Laboratoř aktivovat doplněk Extra Emoji. K dispozici je pak několik stovek obrázků od různých animovaných obličejů přes obrázky nápojů a potravin po všemožné symboly. Mínusem je ale poněkud chaotické třídění nových emotikonů. (Gmail Blog)

Druhou a tentokrát skutečně praktickou novinkou je integrace služeb vyhledávače Google přímo do rozhraní Gmailu. Přes laboratorní doplněk Vyhledat Googlem můžete do postranního panelu v rozhraní Gmailu přidat gadget s polem pro vyhledávání přes Google. Výsledky vyhledávání se objeví v malém okně (resp. rámečku) opět přímo v rozhraní Gmailu. Poskytnuté výsledky vyhledávání lze i jednoduše odeslat e-mailem. Problém je zatím v tom, že toto vyhledávání nezohledňuje nastavený defaultní jazyk jako Google, takže výsledky jsou řazeny dle relevance pro vyhledávání v angličtině. (Google Operating System)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).