Hlavní navigace

Gmail s prohledáváním laboratorních funkcí

Jiří Macich ml.

Laboratoř freemailu Gmail obsahuje zhruba již šest desítek nejrůznějších experimentálních doplňujících funkcí, které si lze volitelně aktivovat. I když sám Google význam laboratoře poněkud zlehčuje označením inkubátor pro bláznivé experimenty, v řadě případů jde o významné inovace, které funkce služby rozšiřují o další zajímavosti. Proto potěší, že záplavu volitelných doplňků lze nyní konečně prohledávat.

Laboratoř freemailu Gmail obsahuje zhruba již šest desítek nejrůznějších experimentálních doplňujících funkcí, které si lze volitelně aktivovat. I když sám Google význam laboratoře poněkud zlehčuje označením inku­bátor pro bláznivé experimenty, v řadě případů jde o významné inovace, které funkce služby rozšiřují o další zajímavosti. Proto potěší, že záplavu volitelných doplňků lze nyní konečně prohledávat.

Vyhledávání doplňků v laboratoři funguje i v české verzi služby. Vyhledávací políčko je k dispozici a popisky jsou lokalizovány dlouhodobě, takže v prohledávání postupně se rozšiřující databáze doplňků nic nebrání ani uživatelům z českých luhů a hájů. Novinka je dostupná také v Google Apps.

Zdroj: Google Operating System

Našli jste v článku chybu?
24. 1. 2011 8:53
Noby (neregistrovaný)

No to je geniální vylepšení! Do teď jsme používal Ctrl+F a teď to chlapci z googlu takhle "vytunili"! Jsou to ale chytré hlavy.

24. 1. 2011 13:07
Plačka (neregistrovaný)

Nevím kde jinde bych si mohl postesknout, tak to napíši sem.

Všimli jste si jaké nepříznivé změny doznalo prostředí Google Translatoru?

Již není možné opravovat jednoduše špatnou konstrukci vět (slovosled), ale jen měnit jednotlivá slova, která jsou navíc často špatně spárována s originálem. Měnit souvislé texty překladu lze teď jen při překladu celých webových stránek.

Podle mne hrozí znehodnocení znalostní báze Googlu pro náš jazyk a zastavení vývoje v učení Google Translatoru.