Hlavní navigace

Gmail v Německu definitivně Google Mailem

Jiří Macich ml.

Google zřejmě definitivně vzdal boj o užívání názvu Gmail pro svou freemailovou službu na německém trhu. Důvodem je již osmiletá existence ochranné známky G-Mail, kterou drží a využívá pro své podnikání Daniel Giersch. Google však své bezplatné e-mailové služby z německého trhu nestahuje, přestože se o tom v souvislosti s návrhem jistého kontroverzního zákona svého času spekulovalo. Německá verze Gmailu se teď už definitivně jmenuje Google Mail. Při pokusu navštívit gmail.com z Německa se…

Google zřejmě definitivně vzdal boj o užívání názvu Gmail pro svou freemailovou službu na německém trhu. Důvodem je již osmiletá existence ochranné známky G-Mail, kterou drží a využívá pro své podnikání Daniel Giersch. Google však své bezplatné e-mailové služby z německého trhu nestahuje, přestože se o tom v souvislosti s návrhem jistého kontroverzního zákona svého času spekulovalo. Německá verze Gmailu se teď už definitivně jmenuje Google Mail. Při pokusu navštívit gmail.com z Německa se zobrazí pouze zpráva Nemůžeme vám v Německu nadále nabízet tuto službu pod značkou Gmail.; místo toho se jmenuje Google Mail. Pokud cestujete do Německa, můžete se dostat ke své poště na http://mail.go­ogle.com. Och, rádi bychom nalinkovali výše uvedené URL, ale nesmíme udělat ani to.. (Root.cz)

Našli jste v článku chybu?
25. 6. 2008 15:00
Na doméně gmail.de běží, co tam běžet má :-) V tomto sporu šlo skutečně o ochrannou známku. Google si lokální domény svých služeb zase tak často nekupuje (gmail.cz mu taky nepatří).
25. 6. 2008 19:53
uživatel si přál zůstat v anonymitě
To jsem nevěděl, že i v Bohnicích mají pro duševně choré přístup k internetu. Tak honem, honem, polknout prášky, do postele a spát. Ráno bude vizita, jinak tvé zdraví půjde k šípku.