Hlavní navigace

Google bude prodávat brýle. Obchod otevře na jeden den

14. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aktuální prototyp Google Glass bude v úterý k mání za 1500 dolarů. Firma chce rozšířit řady fanoušků brýlí.

Osmnáct let, vyplněný formulář a necelých třicet tisíc korun. Firma navazuje na úspěšný loňský projekt Explorer, v jehož rámci nadělila chytré brýle osmi tisícovkám vyvolených. Uvolnění další várky brýlí tak naznačuje i to, že se oficiální uvedení blíží. 

Kritikům se nelíbí hlavně vysoká cena v podstatě nedokončeného zařízení. Ta ale ve finále může být i nižší. „Je to jako v případě mobilních telefonů. Ty v osmdesátých letech také používali jen nadšenci, kterým nevadily obří rozměry a ve srovnání s dneškem minimální funkce,“ tvrdí pro BBC Evan Kypreos z magazínu TrustedReviews

cif-tip-téma-foto

Google by rád začal brýle prodávat během letošního roku. S Evropou to bude složité především kvůli ochraně osobních údajů, ale nejen jim. Brýle si totiž ještě úplně nerozumí s různými akcenty nerodilých mluvčích. 

Každopádně i evropští a čeští vývojáři se už na novinku připravují. První tuzemská aplikace pro chytré brýle vznikla ve vysočanském studiu Inmite, kde ve spolupráci s Raiffeisenbank naučili vývojáři brýle ukazovat nejbližší bankomaty. A začínají se objevovat i první brýlové hackathony jako třeba ten poslední v pražském TechSquare.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.