Hlavní navigace

Google chystá nové formáty reklam pro mobily, roztáhnou se přes celý displej

30. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bannery lákající na fotky a videa, videoreklama uvnitř aplikace, nebo reklamy přilepené k dolní hraně displeje. Nové formáty Googlu přijdou v průběhu několika měsíců.

Ofenziva reklam do mobilních zařízení pokračuje. Google oznámil několik nových formátů, které začlení do nabídky Google Display NetWork, AdMob a DoubleClick. Zadavatelům mají být k dispozici v průběhu několika následujících měsíců.

Ve většině případů jde o formáty, které využívají celou plochu displeje. Po době, kdy se reklama v mobilních zařízeních omezovala skoro výhradně na nenápadné bannery krčící se v patě obrazovky, tak přichází čas velkoformátových řešení. Uživatelé asi nebudou moc rádi, zadavatelé reklamy ale určitě ano. 

Mezi novinkami jsou například tzv. engagement bannery. Skládají se ze dvou částí – menšího banneru, který je jakýmsi náhledem a po kliknutí otevře větší variantu přes celý displej. Součástí menšího banneru přitom může být slideshow z fotogalerie, náhled videa z YouTube nebo náhled z mapy. Vypadat to má například takto:


Autor: Google

Autor: Google

Zadavatel přitom Googlu zaplatí jen v případě, že uživatel ve větší verzi banneru na něco klikne – spustí video, podívá se na fotky nebo do mapy.

V mobilních aplikacích se můžeme těšit také na videoreklamu. Google tento formát zatím testuje jen v mobilních hrách, nově se ale TrueView Ads rozšíří i do dalších aplikací. Video se přehrává přímo v aplikaci a má i tlačítko pro přeskočení reklamy. Zadavatelé opět platí pouze v případě, že se uživatel rozhodne nechat reklamu dohrát do konce.


Autor: Google

Google do mobilních zařízení uvede i tzv. sticky bannery – tedy takové, které zůstávají „přilepené“ k dolní hraně displeje, i když uživatel scrolluje. Poslední novinkou mají být tzv. interstitialy, tedy reklamy, které se zobrazí uprostřed nějaké činnosti – například čtení článků v aplikacích – a vyplní celý displej.

Content tip EARLY


Autor: Google

Sticky banner (vlevo) a interstitial (vpravo)

Google k novým formátům zadavatelům zpřístupní i nástroje pro automatickou změnu velikosti bannerů, konvertování videospotů z Flashe do HTML5 nebo pomůcku pro vytváření rich media bannerů.

Zdroj: Blog Googlu

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).