Hlavní navigace

Google.cz propaguje tapety a pracuje na zviditelnění chatu

Jiří Macich ml.

Začátkem měsíce Google informoval, že na úvodní stránce svého vyhledávače zavede možnost personalizace formou tapet na pozadí. Po Google.com se novinka objevila i na Google.cz. Během dnešního dne je v rámci propagace funkce automaticky přednastavena tapeta. Lze ji změnit, ovšem musíte mít účet Google Account. K úplnému odstranění zatím chybí funkce, ale po ukončení kampaně (tedy snad zítra) by už toto mělo být možné. Tapety fungují ovšem jen v některých prohlížečích. Například v Opeře se…

Začátkem měsíce Google informoval, že na úvodní stránce svého vyhledávače zavede možnost personalizace formou tapet na pozadí. Po Google.com se novinka objevila i na Google.cz. Během dnešního dne je v rámci propagace funkce automaticky přednastavena tapeta. Lze ji změnit, ovšem musíte mít účet Google Account. K úplnému odstranění zatím chybí funkce, ale po ukončení kampaně (tedy snad zítra) by už toto mělo být možné. Tapety fungují ovšem jen v některých prohlížečích. Například v Opeře se nezobrazují. (The Official Google Blog)

Další novinkou, kterou Google chystá, je nové uživatelské rozhraní boxu s chatem ve webovém rozhraní služby Gmail. Jak se zdá, desktopový klient Google Talk je mrtvý projekt, ale chat v rámci webového rozhraní Gmailu se dále rozvijí. Google chce nadstandardní funkce, jako je využití videa, uživatelům přiblížit vytvořením nástrojového panelu v horní části boxu. Novinka byla několik hodin v provozu, ale způsobovala problémy některým uživatelům Google Apps, takže byla zase stažena, ovšem na opětovném uvedení se prý pracuje. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?