Hlavní navigace

Google končí s podporou protokolu Exchange ActiveSync, RIP Google Sync

Daniel Dočekal

Končící podpora Exchange ActiveSync u Google může znamenat, že uživatelé mobilních zařízení mimo Android platformu budou muset hledat nová řešení jak se připojit na Gmail (zde pomůže IMAP), kalendáře (Google doporučuje CalDAV) a kontakty (Google doporučuje CardDAV).  Podpora pro ActiveSync by měla zůstat pouze u uživatelů, kteří si platí Google Apps. Od 30. ledna 2013 pak pro ostatní uživatele  přestane být možné Google Sync používat pro nově založené účty, pro již existují by mělo vše zůstat…

Končící podpora Exchange ActiveSync u Google může znamenat, že uživatelé mobilních zařízení mimo Android platformu budou muset hledat nová řešení jak se připojit na Gmail (zde pomůže IMAP), kalendáře (Google doporučuje CalDAV) a kontakty (Google doporučuje CardDAV). 

Podpora pro ActiveSync by měla zůstat pouze u uživatelů, kteří si platí Google Apps. Od 30. ledna 2013 pak pro ostatní uživatele  přestane být možné Google Sync používat pro nově založené účty, pro již existují by mělo vše zůstat funkční.

Zdroj: Google Sync End of Life a Google Sync

Našli jste v článku chybu?
15. 12. 2012 16:11
JKL (neregistrovaný)

Gmail je absolutní špička mezi e-mail servery. Ve všech testech e-mailů vychází na 1. až maximálně 3. místě.

Možná by se dalo polemizovat zda gmail, outlook, yahoo nebo aol... Ale nechápu jak někdo může používat například seznam, centrum a jiné české odpady :-(

15. 12. 2012 18:01

To skoro vypadá, že Google milosrdně dělá Microsoftu prostor. Google Apps nejdříve zpoplatnění, teď z něj odstraní ActiveSync. On snad Google dostal zaplaceno, aby vyklidil pozice Outlook.com, Office 365 apod.