Hlavní navigace

Google Latitude pro iPhone a nové mobilní Google Maps 3.2

27. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google si pro uživatele chytrých mobilů v posledních dnech připravil dvě zajímavé novinky související s mapami. Jednou z nich je Google Latitude pro iPhone a potažmo iPod Touch s novým OS 3.0. Služba Google Latitude je uživatelům „jablečného“ mobilu nebo přehrávače poskytována formou webové aplikace běžící v mobilní verzi Safari. Připomeňme, že jde o službu pro lokalizaci přátel nebo členů rodiny, jejichž pozice se zobrazí na mapě. Uživatelé si mohou vyměňovat krátké zprávy na bázi…

Google si pro uživatele chytrých mobilů v posledních dnech připravil dvě zajímavé novinky související s mapami. Jednou z nich je Google Latitude pro iPhone a potažmo iPod Touch s novým OS 3.0. Služba Google Latitude je uživatelům „jablečného“ mobilu nebo přehrávače poskytována formou webové aplikace běžící v mobilní verzi Safari. Připomeňme, že jde o službu pro lokalizaci přátel nebo členů rodiny, jejichž pozice se zobrazí na mapě. Uživatelé si mohou vyměňovat krátké zprávy na bázi mikroblogování. (Google Mobile Blog)

Druhou novinkou je aplikace Google Maps for Mobile ve verzi 3.2 pro platformy Symbian S60 a Windows Mobile. Nová verze přináší podporu vrstev. Na displeje mobilních telefonů tak konečně proniknou personalizované mapy, které jsou součástí služby Google Maps v provedení pro osobní počítače. Vlastní mapu vytvořenou na počítači se tedy nyní můžete prohlížet po přihlášení i na displeji mobilu. K dispozici jsou však i další vrstvy (články z Wikipedie, linky MHD, informace o dopravě). (Google Mobile Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.