Hlavní navigace

Google má poprvé větší podíl ve vyhledávání než Seznam

11. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyhledávač Google v Česku poprvé překonal tuzemský Seznam.cz. Podle statistiky Toplist používá vyhledávání od Google na českém Internetu poprvé v historii více uživatelů než vyhledávání Seznamu. Souhrnný podíl vyhledávání Google se v lednu přiblížil hodnotě 51 procent. Seznam drží přibližně 49 procent trhu. Do podílu Google se započítává i vyhledávání, které je nasazené na jiných portálech, například na Centrum.cz. Upozornění: čísla Toplistu nejsou přesná, analýze problému se věnujeme ve…

Vyhledávač Google v Česku poprvé překonal tuzemský Seznam.cz. Podle statistiky Toplist používá vyhledávání od Google na českém Internetu poprvé v historii více uživatelů než vyhledávání Seznamu. Souhrnný podíl vyhledávání Google se v lednu přiblížil hodnotě 51 procent. Seznam drží přibližně 49 procent trhu. Do podílu Google se započítává i vyhledávání, které je nasazené na jiných portálech, například na Centrum.cz.
Upozornění: čísla Toplistu nejsou přesná, analýze problému se věnujeme ve zvláštním článku a domníváme se, že Google Seznam stále nepřekonal.

Potvrzuje se tak dlouhodobý trend poklesu podílu Seznamu na úkor Google, který byl patrný po celý loňský rok. Bylo je otázkou času, kdy Google v oblasti vyhledávání získá větší podíl než Seznam.

KL22 hlasovani

Nemáme ambici nikoho porážet, mohu ale říci, že naším cílem je výrazně posílit pozici Google v Česku, a to nejen v oblasti vyhledávání, ale také v celé řadě dalších strategických produktů, uvedla v prosinci pro server Lupa.cz Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Google

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.