Hlavní navigace

Google má poprvé větší podíl ve vyhledávání než Seznam

Martin Vyleťal

Vyhledávač Google v Česku poprvé překonal tuzemský Seznam.cz. Podle statistiky Toplist používá vyhledávání od Google na českém Internetu poprvé v historii více uživatelů než vyhledávání Seznamu. Souhrnný podíl vyhledávání Google se v lednu přiblížil hodnotě 51 procent. Seznam drží přibližně 49 procent trhu. Do podílu Google se započítává i vyhledávání, které je nasazené na jiných portálech, například na Centrum.cz. Upozornění: čísla Toplistu nejsou přesná, analýze problému se věnujeme ve…

Vyhledávač Google v Česku poprvé překonal tuzemský Seznam.cz. Podle statistiky Toplist používá vyhledávání od Google na českém Internetu poprvé v historii více uživatelů než vyhledávání Seznamu. Souhrnný podíl vyhledávání Google se v lednu přiblížil hodnotě 51 procent. Seznam drží přibližně 49 procent trhu. Do podílu Google se započítává i vyhledávání, které je nasazené na jiných portálech, například na Centrum.cz.
Upozornění: čísla Toplistu nejsou přesná, analýze problému se věnujeme ve zvláštním článku a domníváme se, že Google Seznam stále nepřekonal.

Potvrzuje se tak dlouhodobý trend poklesu podílu Seznamu na úkor Google, který byl patrný po celý loňský rok. Bylo je otázkou času, kdy Google v oblasti vyhledávání získá větší podíl než Seznam.

Content 2017 - tip Footshop

Nemáme ambici nikoho porážet, mohu ale říci, že naším cílem je výrazně posílit pozici Google v Česku, a to nejen v oblasti vyhledávání, ale také v celé řadě dalších strategických produktů, uvedla v prosinci pro server Lupa.cz Taťána le Moigne, ředitelka české pobočky Google

Zdroj: FinančníNoviny.cz

Našli jste v článku chybu?
11. 1. 2011 12:35

Nezapomeňte ale, že výsledky vyšly najevo pomocí Toplist.cz přičemž celková výsledná hodnota Googlu je součtem tří jazykových mutací a to .cz; .sk a .com - Pokud nebudou sečteny dohromady, je Seznam.cz pořád nad nimi.

Seznam je také pro hledání v ČR výborný (sám používám Google jako primární vyhledávač prohlížeče) ale i ten Seznam to umí v tuzemsku téměř totožně (pokud se nejedná o odbornou tematiku).

11. 1. 2011 13:13
Pindal (neregistrovaný)

Kvalifikovaný? Podle koho? To, že sám sebe pasuješ na odborníka ho z tebe nedělá.