Hlavní navigace

Google Mail ve Velké Británii končí, vrací se Gmail

Jiří Macich ml.

Gmail opětovně míří za uživateli z Velké Británie. Od roku 2005 tam totiž populární freemailová služba byla poskytována pod názvem Google Mail a to kvůli sporům o ochranou známku. Problém je ale zřejmě vyřešen, protože Google informuje o chystaném návratu k originálnímu názvu služby. Pro uživatele z Velké Británie to znamená, že si budou moci výrazně zkrátit e-mailovou adresu. Z formátu jmeno@googlemail.com se přechází zpět na jmeno@gmail.com. Přechod má být realizován příští týden.

Gmail opětovně míří za uživateli z Velké Británie. Od roku 2005 tam totiž populární freemailová služba byla poskytována pod názvem Google Mail a to kvůli sporům o ochranou známku. Problém je ale zřejmě vyřešen, protože Google informuje o chystaném návratu k originálnímu názvu služby. Pro uživatele z Velké Británie to znamená, že si budou moci výrazně zkrátit e-mailovou adresu. Z formátu jmeno@googlema­il.com se přechází zpět na jmeno@gmail.com. Přechod má být realizován příští týden.

Nově registrování uživatelé již získají adresu v globálně používaném formátu. Co bude s dosavadními adresami ve formátu jmeno@googlema­il.com? Jejich uživatelé budou moci volitelně přejít na adresu ve formátu jmeno@gmail.com a nemusí se obávat kolize s existujícími adresami. Google totiž rezervoval adresy v rámci obou domén, což teď výrazně usnadní opakovaný rebranding. (The Official Gmail Blog)

Našli jste v článku chybu?