Hlavní navigace

Na Google Play mohou nyní vývojáři veřejně odpovídat uživatelům

Marek Janouš

Google rozšiřuje možnost pro vývojáře veřejně odpovídat na uživatelská hodnocení v Google Play. ‚Top‘ vývojáři mohli odpovídat sice už od června 2012, nyní však Google v tichosti rozšiřuje funkci i mezi ostatní vývojáře, jak si povšimli v Droid Life. Autor: Droid Life Vývojář Dave Kover (‚Kovdev‘) vysvětluje uživateli, že za něco nemůže.

Google rozšiřuje možnost pro vývojáře veřejně odpovídat na uživatelská hodnocení v Google Play. ‚Top‘ vývojáři mohli odpovídat sice už od června 2012, nyní však Google v tichosti rozšiřuje funkci i mezi ostatní vývojáře, jak si povšimli v Droid Life.

Vývojář Dave Kover (‚Kovdev‘) vysvětluje uživateli, že za něco nemůže.
Autor: Droid Life

Vývojář Dave Kover (‚Kovdev‘) vysvětluje uživateli, že za něco nemůže.

Zatím tak Google činí bez oficiálního ohlášení dostupnosti této funkce a bez oficiálního příslibu, zda nebo kdy budou mít možnost odpovídat všichni vývojáři. Podkladem od Googlu je jen článek v nápovědě, který mimo jiné vysvětluje, že vývojář má možnost jedné veřejné odpovědi na jedno hodnocení, jako má uživatel možnost jediného hodnocení s komentářem, které lze posléze jen upravovat.

Google varuje, že možnost odpovídat je výsadou, nikoli právem, a vyzývá vývojáře, aby přísně dodržovali několik uvedených pravidel věcnosti i zdvořilosti.

Našli jste v článku chybu?
11. 1. 2013 13:57

Možná by stálo za to, zprávičku si před výplodem podobného komentáře přece jen přečíst. Nepíše se v ní, že mohou všichni. Zvláště se tomu pak věnuje odstavec druhý.

11. 1. 2013 12:50

Ono je to úplně jedno, protože uživatelé již nemohou psát recenze, aniž by si aktivovali sociální sračku jménem G+. Nelze dokonce ani editovat hodnocení a recenze předcházející tomuto přiblbému opatření. Takže stejně za chvíli nebude na co odpovídat.