Hlavní navigace

Google Sites na vlastní doméně i mimo Google Apps

7. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stránky poháněné publikačním systémem Google Sites je nyní nově možné provozovat na vlastní doméně, aniž by bylo nutné užívat balíček Google Apps. Google původně Google Sites spustil letos v únoru výhradně jako součást Google Apps. Šlo v té době o jedinou službu z balíčku Google Apps, kterou Google nenabízel i v samostatné variantě. Od května je nová služba Googlu dostupná i prostřednictvím Google Accounts, tedy všem řadovým uživatelům Googlu včetně těch, kteří nevyužívají služeb Google Apps na…

Stránky poháněné publikačním systémem Google Sites je nyní nově možné provozovat na vlastní doméně, aniž by bylo nutné užívat balíček Google Apps. Google původně Google Sites spustil letos v únoru výhradně jako součást Google Apps. Šlo v té době o jedinou službu z balíčku Google Apps, kterou Google nenabízel i v samostatné variantě. Od května je nová služba Googlu dostupná i prostřednictvím Google Accounts, tedy všem řadovým uživatelům Googlu včetně těch, kteří nevyužívají služeb Google Apps na vlastní doméně.

Nastavení vlastní domény se provádí v menu Site setting na záložce Web address. Pokud uvažujete o pořízení domény, vyzkoušejte naší doménovou centrálu, kde si můžete ověřit dostupnost požadované domény a porovnat si ceny jednotlivých registrátorů. Samozřejmě i nadále je možné na Google Sites využívat erární doménu. Google Sites je v současnosti jedinou službou objevující se také v balíčku Google Apps, která i v oddělené verzi umožňuje uživatelům využít vlastní doménu. Jiný publikační systém, jednodušší Google Page Creator, toto nikdy nenabízel a již ani nabízet nebude, protože s ním Google končí právě kvůli většímu zaměření na Google Sites. (Google Sites Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).