Hlavní navigace

Google Chrome 4.1 upraví práci s identifikačním řetězcem

17. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Chrome prakticky od svého uvedení čelí kritice kvůli pochybnostem o ochraně soukromí uživatelů. Jedním z častých terčů kritiky je identifikátor konkrétní instalace prohlížeče, který se ukládá na počítači uživatele. Google tvrdí, že jej používá jen k ověřování úspěšnosti instalací a při hlášení pádů svého prohlížeče. Prý rozhodně není spojován s osobními údaji jednotlivých uživatelů, ovšem přesto chystá změny. Identifikační řetězec se bude nadále využívat a ukládat na počítači, kde je…

Google Chrome prakticky od svého uvedení čelí kritice kvůli pochybnostem o ochraně soukromí uživatelů. Jedním z častých terčů kritiky je identifikátor konkrétní instalace prohlížeče, který se ukládá na počítači uživatele. Google tvrdí, že jej používá jen k ověřování úspěšnosti instalací a při hlášení pádů svého prohlížeče. Prý rozhodně není spojován s osobními údaji jednotlivých uživatelů, ovšem přesto chystá změny. Identifikační řetězec se bude nadále využívat a ukládat na počítači, kde je prohlížeč Google Chrome nainstalován. Ovšem po prvním úspěšném automatickém updatu prohlížeče se odstraní.

Google tak alespoň částečně reaguje na kritiku této vlastnosti svého prohlížeče. Změna nastane s uvolněním prohlížeče Google Chrome 4.1, který se momentálně nachází ve stádiu betaverze a právě ochrana soukromí je jeho hlavním tématem. Přibude totiž pokročilá správa obsahu umožňující lépe řídit práci mj. s cookies nebo skripty na straně klienta. Dalších kritizovaných funkcí, jako je tichý aktualizační program běžící na pozadí bez možnosti snadného vypnutí, se však zatím Google vzdát nechce. (The Register)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).