Hlavní navigace

Grafické formáty: PNG není GIF

7. 9. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Není to tak dlouho, co na našem sesterském serveru Root.cz vyšla série článků o grafickém formátu GIF. Na četná přání čtenářů dnes kolegové navázali na tento krátký seriál a pokračují v popisu dalších populárních a často používaných grafických formátů. Dnešní část je věnována pravděpodobně nejpovedenějšímu binárnímu grafickému formátu současnosti, který se nazývá PNG. Ten se nyní může těšit na ještě větší rozmach při návrhu webových stránek, protože jej konečně začne plně podporovat…

Není to tak dlouho, co na našem sesterském serveru Root.cz vyšla série článků o grafickém formátu GIF. Na četná přání čtenářů dnes kolegové navázali na tento krátký seriál a pokračují v popisu dalších populárních a často používaných grafických formátů. Dnešní část je věnována pravděpodobně nejpovedenějšímu binárnímu grafickému formátu současnosti, který se nazývá PNG. Ten se nyní může těšit na ještě větší rozmach při návrhu webových stránek, protože jej konečně začne plně podporovat nejrozšířenější webový prohlížeč, kterým je stále Internet Explorer.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.