Hlavní navigace

Hacker Igigi už nebloguje, blog zřejmě zrušil sám

Jiří Macich ml.

Blog doposud anonymního hackera, který vystupoval pouze pod přezdívkou Igigi a proslavil se hlavně hacknutím slovenské portálové jedničky Azet.sk, zmizel z povrchu internetového. Hostoval na serveru Baywords.org, který byl založen jako útočiště pro necenzurované blogy, pro jejichž obsah není třeba na WordPress.com nebo Blogger.com prostor. Místo blogu hackera Igigiho si nyní návštěvníci mohou přečíst zprávu This user has elected to delete their account and the content is no longer available …

Blog doposud anonymního hackera, který vystupoval pouze pod přezdívkou Igigi a proslavil se hlavně hacknutím slovenské portálové jedničky Azet.sk, zmizel z povrchu internetového. Hostoval na serveru Baywords.org, který byl založen jako útočiště pro necenzurované blogy, pro jejichž obsah není třeba na WordPress.com nebo Blogger.com prostor. Místo blogu hackera Igigiho si nyní návštěvníci mohou přečíst zprávu This user has elected to delete their account and the content is no longer available (Tento uživatel se rozhodl zrušit svůj účet a obsah již není k dispozici).

Igigi na svém blogu informoval o svých hackerských úlovcích, ke kterým jako důkaz přikládal část záznamů z databáze napadených serverů nebo přehled struktury databáze. Zveřejnil třeba i kompletní přístupové údaje k uživatelským účtům vedení portálu Azet.sk. O důvodech ukončení blogu hackera, který kompromitoval i české stránky jako ČSFD nebo Auto.cz, můžeme jen spekulovat. Stejně tak, jestli o něm ještě někdy uslyšíme. Každopádně znovu otevřel veřejnou diskusi o úrovni zabezpečení předních internetových serverů a zároveň o roli hackerů v internetovém prostředí.

Našli jste v článku chybu?
12. 1. 2010 9:11
Honza (neregistrovaný)
Zkouškové asi ne :-) Ale blíží se pololetní vysvědčení, možná ho v jejich zemi už dostávali a má zaracha na počítač.
13. 1. 2010 13:32
Tak nějaký dědula to bude těžko, stejně tak si myslím, že to nebude nikdo starší tak 40 let. :) Nicméně o tom se můžeme jen dohadovat. Každopádně školáky bych v žádném případě nevylučoval. Nevím proč by se nemohlo klidně jednat o teenagera? Pokud ma o problematiku zájem, na internetu si o problematice databazových řešení, zabezpečení a častých chyb může přečíst kolik jen je libo. Stačí dostatečná znalost anglického jazyka.