Hlavní navigace

Hackeři napadli v sobotu web služby Skylink. Na dnešek slibovali její konec

10. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Ačkoliv útoky na web Skylinku hrozila v minulosti skupina Anonymous, nakonec ho napadla „konkurenční“ grupa Czechurity. Ta už napadla například web exekutorské komory.

V sobotu 8. prosince napadli počítačoví piráti webové stránky satelitní služby Skylink. Hackeři se nabourali do zdrojového kódu a umístili do něho obrázek z informací, že operátor bude nucen kvůli nečekaným technickým problémům ukončit k 10. prosinci, tedy právě k dnešnímu dni, svou činnost. Hackeři dále v textu uvedli, že vzhledem k nastalé situaci bude nutné na zacelení škod využít financí od zákazníků. Obnovení pak slibovala textová informace na začátek roku 2013.

CIF23

Textová informace, která se v sobotu objevila v horní části webu satelitní služby Skylink.
Autor: repro foto Skylink.cz

Textová informace, která se v sobotu objevila v horní části webu satelitní služby Skylink.

K TÉMATU: Hackeři z Anonymous hrozí útokem na weby Skylinku a CS Linku. Kvůli poplatku

Pevně věříme, že s námi vydržíte i nadále a nebudete vyvozovat žádné důsledky. Přejeme krásně prožité svátky. Váš Skylink, bylo uvedeno také ve sdělení zákazníkům, které na web umístili hackeři ze skupiny Czechurity, která se v minulosti nabourala například i do webových stránek exekutorské komory. Útok na web Skylinku souvisí s největší pravděpodobností se zavedením takzvaného servisního poplatku za služby operátora ve výši 29 Kč/měsíc. Poplatek se však v praxi dotkne pouze zákazníků se základní programovou nabídkou.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).