Hlavní navigace

Hackeři prolomili kódování rakouské veřejnoprávní televize

21. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 12. 2010

Hackerům, kteří se specializují na oblast digitální televize, se povedl další husarský kousek. Piráti prolomili kódovací systém CryptoWorks u programů rakouské veřejnoprávní televize a satelitní služby AustriaSat. Informace se objevila včera na diskusních fórech a začala se šířit internetem doslova jako virus. Dnes tuto skutečnost potvrdila oficiálně i média včetně tamního deníku Der Standard a tematického webu Digitalfernse­hen.de.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Rakousko bude mít od října vlastní satelitní platformu

Programy, které jsou šířeny prostřednictvím pozice 19,2 stupně východně, mohou v tuto chvíli sledovat nelegálně pouze majitelé set-top-boxů Edision Argus VIP a Octagon, avšak je pravděpodobné, že takzvaný hack se rozšíří i na další přijímače. Kromě programů rakouské veřejnoprávní televize ve vysokém rozlišení, tedy ORF 1 HD a ORF 2 HD, jsou dále touto cestou dostupné například programy RTL Living, Sat.1 Comedy, Kabel Eins Classics a také kompletní balík tematických stanic MTV (MTV Hits, MTV Rocks, MTV Music a tak dále).

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).