Hlavní navigace

Stanice HBO a HBO Comedy začaly vysílat v širokoúhlém formátu

1. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 7. 2010

AKTUALIZOVÁNO Filmové kanály HBO a HBO Comedy přichystaly na dnešek přechod na obrazový formát 16:9. Pro diváky to bude znamenat komfort při sledování těchto stanic. Vysílání bude stejně jako u HBO 2 širokoúhlé. K této novince zatím u většiny českých operátorů nedošlo. Serveru DigiZone.cz ji však potvrdili zástupkyně stanice Pavla Brožková i mluvčí UPC Česká republika Franišek Malina. O tomto chystaném kroku se zmiňuje společnost na svém oficiální stránce komunitního portálu Facebook.

ČTĚTE TAKÉ: HBO se divákům představilo s novou grafikou. Podívejte se

cif - debata 2

HBO by mělo začít vysílat ve formátu 16:9 od příštího měsíce, tedy od 1.7., zněla odpověď HBO na dotaz diváka už 10. června. Chystané novince nasvědčuje i další fakt, posun log stanic do pravého horního rohu. Takovéto umístění se používá pouze u formátu 16:9. V oříznutém formátu pak logo vypadá tak, jako by bylo umístěné až k úplnému okraji obrazovky. Další červencovou novinkou bylo sjednocení grafického vizuálu HBO, HBO 2 a HBO Comedy s kanále HBO HD.

Širokoúhle vysílá HBO Comedy například v satelitní platformě UPC Direct. (Foto: autor)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).