Hlavní navigace

HBO představilo drama Hořící keř o Janu Palachovi. Naváže na úspěch Terapie?

21. 2. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
21. 2. 2012

UVNITŘ FOTOGALERIE Z TISKOVÉ KONFERENCE Zástupci filmového kanálu HBO dnes na tiskové konferenci představili třídílné dokumentární drama Hořící keř, které diváka přenese do konce 60. let 20. století, konkrétně do doby, kdy se upálil student Jan Palach, a bude pocházet z původní produkce. Palach však hned v prvním dílu zemře. Zhruba před rokem jsme dotočili seriál Terapie, kde jsme chtěli ukázat, že se dá seriál dělat jinak, a to se nám, myslím si, podařilo, řekl generální ředitel HBO Ondřej Zach.

FOTOGALERIE: Tisková konference HBO k dramatu Hořící keř o Janu Palachovi (Facebook)

Projekt Hořící keř by měl být dalším milníkem původní tvorby HBO v České republice. Jeho natáčení začne příští měsíc. Díky osvícenému přístupu našich majitelů bude pro náš region i další oblasti, kde HBO působí, důležitá především původní tvorba, konstatoval Zach. Hořící keř je tipem příběhu, který chce do budoucna HBO produkovat. Jak již diváci vědí, jeho režisérem bude žena, věhlasná Agnieszka Hollandová, která získala řadu prestižních ocenění. Studovala jsem v Praze a na FAMU v době, kterou popisuje scénář. Dost jsem byla angažovaná do studentského hnutí a byla jsem i ve vězení. Tyto události mě určitým směrem nasměrovaly k tomu, co si o lidech myslím, konstatovala Holland.

K TÉMATU: České HBO natočí třídílné drama o studentovi Janu Palachovi

MMF24

Oceňovaná polská režisérka brala možnost natočení dokumentu jako šanci předat poselství a příběh nejen českým divákům, ale i těm v dalším regionu. Návrat do Česka je pro mě neobvyklou cestou do minulosti, ale také pokusem o aktualizaci toho, co se odehrálo v minulosti a je důležité pro dnešní diváky, uvedla Holland, která si pochválila jak scénář, tak i kvalitní filmový štáb. Při psaní scénáře se kladl důraz nejen na historické přesnosti, ale také jednotlivé postavy, které by měly být pokud možno věrné. Hlavní postavu ztvární herečka Tatiana Pauhofotová, objeví se tu mimo jiné i Jan Budař, Karel Roden nebo Miroslav Krobot.

Polská režisérka dokumentárního dramatu Agnieszka Holland (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).