Hlavní navigace

HBO se omluvilo divákům za vyřazení svých kanálů ze služby Digi TV

24. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

24. 1. 2011

Společnost HBO Česká republika zveřejnila na webových stránkách omluvu, v níž se zároveň poprvé vyjádřila k vyřazení svých programů, tedy HBO, HBO 2, HBO Comedy a Cinemax, z nabídky satelitní služby Digi TV. Diváci, kteří však čekali, že se konečně dozvědí důvod, proč k tomuto kroku došlo, mají bohužel smůlu. Ve zprávě není uveden.

K TÉMATU: Zákazníci Digi TV jsou téměř bez filmových stanic. Nejvíce jich má na satelitu UPC

Novými informacemi jsou však následující dvě fakta – HBO uvádí, že k navýšení ceny za distribuci, které uváděla Digi Czech Republic jako důvod k vyřazení stanic, nedošlo a jedná se o pouhé spekulace a jednání s touto firmou byla pozastavena. Tato skutečnost se týká také sesterské společnosti Digi Slovakia. HBO Česká republika doufá, že jednání budou opět obnovena. K vyřazení jejich kanálů z nabídky Digi TV došlo na počátku letošního roku – 11. ledna. Jediným čistě filmovým kanálem v nabídce operátora tak zůstává prakticky pouze stanice Film+.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.