Hlavní navigace

HBO spustí další kanály v HD kvalitě, ale zatím pouze v Polsku

7. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 2. 2011

Společnost Time Warner, mimo jiné provozovatel a majitel filmového kanálu HBO, by měla v dohledné době spustit další stanice ve vysokém rozlišení obrazu. Informuje o tom server media2.pl. Pro tuzemského diváka jde však bohužel o špatnou zprávu, protože programy budou dostupné prozatím pouze u našich severních sousedů. Tam už funguje stejně jako v České republice program HBO HD, ale navíc také Cinemax HD. Jedinou možností je tedy předplatné některé ze zahraničních služeb.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Avatar už má datum televizní premiéry, 20. března ve 20 hodin na HBO

Time Warner by měl konkrétně do Polska expandovat s kanály HBO 2 HD a Cinemax 2 HD. Znamenalo by to, že na tomto trhu by již byly dostupné čtyři programy HBO ve vysokém rozlišení. media2.pl uvádí, že pokud půjdou přípravy podle plánu, tamní zákazníci kabelových a satelitních operátorů by se mohli programů dočkat ještě v prvním pololetí letošního roku. Start závisí právě na jednání s jednotlivými společnostmi. Technicky je však již vše připraveno.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.