Hlavní navigace

Heureka hlásí splnění úkolů od antimonopolního úřadu. Stvrzuje to auditem

Jan Beránek

Úřady po dlouhém zkoumání schválily prodej Heureky do rukou finanční skupiny Rockaway. Přidaly k tomu ale hned několik podmínek.

Měsíc potom, co ÚOHS vydal své rozhodnutí, tvrdí Heureka, že má splněno. Novinky, vycházející z podmínek antimonopolního úřadu, by měly platit ode dneška, respektive od sedmého července. 

„Od tohoto dne je možné na Heurece biddovat na 4 pozice. Dále bude, dle závazků, na hlavní straně Heureky trvale zobrazeno propojení se skupinou Rockaway. Všechny další závazky, které se vztahují k ochraně dat v rámci programu Ověřeno zákazníky, jsou dlouhodobě dodržovány a zajišťovány mechanismy vyplývajícími z našeho Kodexu ochrany dat,“ tvrdí blog cenového srovnávače. 

Content 2017 - tip Footshop

Zároveň Heureka tvrdí, že si nechala zpracovat i audit na službu Ověřeno zákazníky. Ten má na svědomí společnost PwC a bude se pravidelně opakovat.  

Přesun Heureky do rukou dravé finanční skupiny, která se netají tím, že chce vybudovat e-commerce impérium, budí obavy u konkurence. A to i přesto, že i předchozí majitel Heureky a obchodu Mall.cz byl také velkým hráčem. Se srovnávačem už tak přestala spolupracovat třeba tuzemská jednička Alza.cz.

Našli jste v článku chybu?
10. 7. 2016 14:33
Ony (neregistrovaný)

Nechcu byt rypavy ... ale podle toho, co pise heureka na zalozce O nas, by melo byt czc clenem skupiny Rockaway. Takze bych mozna problem hledal na konkretnim webu.

Ostatni veci jsem nehledal a nevim, ale to s tim vyvojem ceny je celkem neprijemne pokud je to opravdu neaktualni :(

8. 7. 2016 12:53
Fake (neregistrovaný)

Nejenom alza ale i czc a tsbohemia. Minulý týden jsem kupoval router od synology a spoléhal na heureku že ho na tsbohemia nemají a měli levněji... Včera jsem se zase díval na NAS a czc, tsb tam chyběli už úplně.. Pokud to půjde takhle dal přestanu asi heureku používat úplně, protože recenze nejsou použitelné už pár let a vývoj ceny už je tak rok taky úplně mimo...