Hlavní navigace

Přebuzená hlasitost Óčka Expres HD? Budeme s ní něco dělat, slibuje šéf techniky

19. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Program vysílá terestricky v Praze a také v Plzni. Mafra ho poskytla také přibližně čtyřem desítkám svých kabelových a IPTV partnerů po celé České republice.

Mediální dům Mafra spustil ve čtvrtek 15. srpna už svůj třetí hudební kanál s názvem Óčko Expres, který je zároveň první stanicí dostupnou ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stanice se od počátku potýká s nastavením vysoké hladiny zvuku. Blog webu DXRadio.cz, který se nekomerčně věnuje rozhlasové a televizní scéně, ji vyhodnotil jako extrémně nevyhovující. Stanice dokonce dopadla ze všech českých neplacených HD stanic zdaleka nejhůře. Zástupci hudební televize jsou si tohoto problému vědomi a budou pracovat na jeho odstranění.

CIF 24 - tip - superearly cena

ČTĚTE TAKÉ: Óčko Gold a Óčko Expres dostaly k nabídce distribuce téměř čtyři desítky operátorů

Podle technického ředitele Óčka Lukáše Hniličky je celá záležitost problémem nastavení audio procesingu, tedy zařízení, které vyrovnává hladinu hlasitosti všech materiálů, které přicházejí do vysílání a následně jsou do něho nasazeny. Problém audioprocesingu u naší nové stanice Óčko Gold jsme řešili přibližně měsíc, Óčko Expres jsme spustili teprve minulý týden. Diváci nám tedy na vyřešení problému musí dát nějaký čas, ale můžu jim slíbit, že na jeho odstranění pracujeme, konstatoval Hnilička. Nová stanice je mj. součástí Regionální sítě 12, kterou provozuje společnost Czech Digital Group. Vysílá v ní i Prima Cool HD.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).