Hlavní navigace

Hokejové mistrovství v HD uvidí na satelitu Češi, Slováci možná v DVB-T

10. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

10. 3. 2011

Mistrovství světa v ledním hokeji, které se bude konat od konce příštího měsíce v Bratislavě a Košicích, uvidí ve vysokém rozlišení (HDTV) na satelitu pouze diváci České televize. Vyplývá to z informací, které má k dispozici server DigiZone.cz. Potvrzuji, že tuto událost nabídneme divákům v HD kvalitě, řekl redakci našeho webu technický ředitel ČT Rudolf Pop.

ČTĚTE TAKÉ: Slovensko začíná s vypínáním analogu, dnes se odmlčel vysílač ve Štúrovu

Podle výkonného ředitele Jaromíra Glisníka ze společnosti TradeTec, která je v tuzemsku zástupcem satelitní služby Skylink, neprojevila Slovenská televize zájem o vysílání z družice v HD. Důvodem je pochopitelně finanční situace, jež donutí STV po skončení mistrovství dokonce vypnout sportovní okruh Trojka. Hokejový svátek však bude v HD kvalitě snímán i distribuován. Je to ostatně i požadavek zahraničních televizí, které budou signál svým divákům poskytovat.

KL22_nominace

NEPŘEHLÉDNĚTE: Sportovní kanál Slovenské televize Trojka skončí 31. května. Prý dočasně

75. mistrovství se bude v České republice vysílat na programu ČT 4. K tomu z pochopitelných důvodů nemají diváci na Slovensku přístup. Stanice je tedy omezena na satelitních kartách pouze pro tuzemsko. Tuto skutečnost ale pochopitelně poměrně jednoduše někteří zákazníci obcházejí, když si pořídí dvě karty – jednu na český a druhou na tamní region. Zdali bude program ČT HD dostupný i na kartách se slovenským regionem během mistrovství, se ještě uvidí. Slovenská televize však jedná se společností Towercom o možnosti distribuce HD signálu prostřednictvím terestrických vysílačů, jako tomu bylo během poslední olympiády.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.