Hlavní navigace

Hotmail nasadí nové ochrany proti kompromitaci schránek

27. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak už jsme vás informovali, Microsoft chystá nový Windows Live Hotmail. Kromě novinek ve webovém rozhraní jsou v plánu i nové bezpečnostní funkce. Otázka bezpečnosti je pro freemailovou službu Microsoftu dosti ožehavá. Možná si vzpomenete, že loni koloval Internetem soubor hesel k tisícům schránek, z nichž některé byly později aktivně zneužívány pro rozesílání spamu. Podle Microsoftu byla hesla získána úspěšným phishingovým útokem. Windows Live Hotmail by nyní měl nabídnout nové ochranné prvky…

Jak už jsme vás informovali, Microsoft chystá nový Windows Live Hotmail. Kromě novinek ve webovém rozhraní jsou v plánu i nové bezpečnostní funkce. Otázka bezpečnosti je pro freemailovou službu Microsoftu dosti ožehavá. Možná si vzpomenete, že loni koloval Internetem soubor hesel k tisícům schránek, z nichž některé byly později aktivně zneužívány pro rozesílání spamu. Podle Microsoftu byla hesla získána úspěšným phishingovým útokem. Windows Live Hotmail by nyní měl nabídnout nové ochranné prvky proti kompromitaci schránky.

Například umožní svázat schránku s konkrétním počítačem, což je podle Microsoftu pro laiky lepší řešení, než upozornění na nějaké podezřelé přístupy, které začal nedávno poskytovat Gmail. To navíc není moc efektivní, protože podezřelé přístupy hlídá jen podle geografické polohy: pokud se uživatel přihlásí třeba z USA a před hodinou byl ve schránce někdo z Číny, tak je to důvod k varování. Pokud ovšem útočník je také v USA, ochrana Gmailu nemusí zafungovat. Microsoft také plánuje nový nástroj k získání kontroly nad unesenou schránkou a to resetem hesla, které poputuje na mobilní telefon. (PC World.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).